O nas

ZUB KREFTA to firma z wieloletnim doświadczeniem, którego potwierdzeniem jest zarówno bogate portfolio, jak i zadowolenie naszych klientów. Działamy już od 1992 roku i wciąż ewoluujemy, odnosząc kolejne sukcesy i poszerzając swoją działalność. 

Naszą strategią jest rozwój, który pozwala na elastyczność oraz dostosowywanie się do współczesnych potrzeb i wymagań. Właśnie dlatego posiadamy doświadczenie nie tylko w zakresie materiałów i budowania, ale także nowoczesnych, zaawansowanych technologii budownictwa. Niezależnie od warunków rynkowych w kraju i na świecie zwiększamy swoje przychody, podtrzymując tym samym wysoką pozycję na rynku robót budowlanych. Oferujemy szeroki zakres profesjonalnych usług: 

  • Budownictwo przemysłowe,
  • Budowę obiektów użyteczności publicznej (m.in. biurowców, szkół, obiektów służby zdrowia),
  • Budownictwo mieszkaniowe,
  • Remonty kapitalne (w tym budynków objętych ochroną konserwatorską),
  • Wynajem sprzętu,
  • Usługi transportowe,
  • Roboty ziemne.

 

Historia naszej firmy, czyli jak zbudowaliśmy swój sukces

 

1992-1999: początki

Wszystko zaczęło się w 1992 roku, kiedy to Jan Krefta założył Usługowy Zakład Murarski z siedzibą w Lęborku. Początkowo, zakład zajmował się jedynie budownictwem jednorodzinnym w niepełnym zakresie. Dopiero z biegiem lat, gdy działalność zaczęła się rozwijać, zaczęto zatrudniać większe ilości pracowników. Firma stopniowo rosła w siłę – zwiększaliśmy park maszynowy oraz (niezwykle istotny) potencjał ludzki. Wraz ze zdobywaniem coraz większego doświadczenia, specjalizacja firmy została poszerzona o kompleksowe budowanie obiektów mieszkalnych.

W 1999 roku nastąpił prawdziwy przełom – firma otrzymała zadanie rozbudowy i remontu Ośrodka Wczasowego „Lech” w Łebie. Wówczas narodziła się potrzeba zwiększenia zatrudnienia ludzi, a także utworzenia stanowisk kierowniczych i nadzorczych. Pracę z sukcesem zakończono w 2001 roku i jednocześnie zmieniono nazwę firmy na Zakład Usług Budowlanych.
 

2002-2006: intensywny rozwój

Później było tylko lepiej. Zakład realizował wiele obiektów mieszkalnych i usługowych: budynek przy Placu Pokoju w Lęborku, budynek handlowy Dźwignia w Redzie, przebudowę hurtowni alkoholu HZ w Wejherowie i  wiele innych. W 2002 roku rozpoczęliśmy realizację dwóch kolejnych, dużych kontraktów – siedziby i hal magazynowych firmy Goplana z siedzibą w Redzie oraz hal i obiektów socjalnych dla KMI PORTA w Bolszewie (współpraca z nimi trwa po dziś dzień).

Z biegiem lat firma wciąż poszerzała swoją działalność, otrzymywała coraz to nowsze, poważne zadania i jednocześnie samoistnie reklamowała swoje usługi. W 2004 roku w trzech etapach zrealizowano przebudowę budynku szkoły Amerykańskiego Stowarzyszenia Oświatowego  w Gdyni. Dynamiczny rozwój zakładu potwierdza również otrzymanie prestiżowego kontraktu w roku 2006 na budowę siedziby Spółdzielczego Banku Kaszubskiego w Wejherowie.
 

2008-2010: nowa siedziba, nowe sukcesy

2008 rok to czas ugruntowania pozycji firmy na rynku budowlanym. W tym okresie  firma wzbogaciła się o nowe doświadczenia przy realizacji zamówienia  na remont i adaptację oddziału kardiologii w NPZOZ w Wejherowie. Kolejnym wzbogacającym wyzwaniem był udział w budowie nowej fabryki Betonu Komórkowego PREFABET w Redzie, gdzie otrzymaliśmy niezwykle odpowiedzialne i wymagające precyzji wykonania  zadanie, polegające na budowie fundamentów pod maszyny linii technologicznej wraz z montażem samych maszyn.

Rok 2008 był czasem nie tylko poszerzania wiedzy i doświadczeń, ale również zmiany siedziby naszej firmy. Od tego momentu mieści się ona w miejscowości Ługi koło Lęborka. 

W 2009 otrzymaliśmy wyróżnienie pt. „Modernizacja Roku 2009” za remont i odbudowę Budynku Pałacowego w Godętowie. Jednocześnie wciąż poszerzaliśmy wachlarz swoich możliwości, wykonując m.in. kapitalny remont części Ośrodka Wczasowego FREGATA w Łebie.

2010 rok to kolejne duże wyzwanie dla ZUB KREFTA. Rozpoczęliśmy wówczas budowę kompleksu hotelowego w Gniewinie o powierzchni ok. 8500 m2. Został on wybrany na centrum pobytowe reprezentacji Hiszpanii w piłce nożnej na Mistrzostwa Europy 2012. Byliśmy tam generalnym wykonawcą. Zadanie wymagało stworzenia kompleksu SPA z pływalnią, hammamem i fitness klubem, salami konferencyjnymi, kuchnią z zapleczem, restauracji, 105 pokojami i 16 apartamentami, sieciami zewnętrznymi, placami i parkingami.

Rok 2014 był dla naszej firmy jednym z ważniejszych jeśli chodzi o skalę inwestycji na terenie miasta Lębork. Wówczas to rozpoczęliśmy realizację zadania polegającego na budowie zakładu odzieżowego dla firmy NFM Property Sp. z o.o. Zadanie to zostało zwieńczone sukcesem.

 

Obecnie…

Jak widać, naszą pozycję budowaliśmy latami, nieprzerwanie podejmując się nowych wyzwań i wzbogacając swoje doświadczenie, kapitał i wiedzę. Cegiełka do cegiełki, każde wykonane zadanie zbliżało nas do poszczególnych celów. Jednak nadrzędnym celem i misją naszej firmy jest ciągły rozwój – dlatego niezmiennie dbamy o zadowolenie klientów i jesteśmy otwarci na kolejne, nowe wyzwania.